Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

9. edycja Festiwalu Tradycji Górniczych w Starej Kopalni

Krzysztof Krajewski
Wideo
od 7 lat
W tegorocznym 9. Festiwalu Tradycji Górniczych, Stara Kopalnia w Wałbrzychu przyciągnęła rekordową liczbę uczestników, umacniając swoją pozycję jako jedno z najważniejszych wydarzeń promujących dziedzictwo górnicze. Od dziewięciu lat festiwal ten, z roku na rok, rozwija się, przyciągając coraz większą liczbę entuzjastów tradycji górniczych.

Dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik, podkreślił, że tegoroczna edycja była niezwykła z wielu powodów. Wśród nich wymienił wsparcie Stowarzyszeń Górniczych oraz samych Górników czy Gwarków, którzy odegrali kluczową rolę w organizacji wydarzenia. Jędrasik podziękował wszystkim zaangażowanym stronom za ich wkład w sukces festiwalu, wyrażając wdzięczność wobec tych, którzy przyczynili się do jego rozwoju przez te dziesięć lat.

- Festiwal Tradycji Górniczych nie byłby możliwy bez zaangażowania Stowarzyszeń Górniczych, Gwarków oraz Górników. Dziękuję wam wszystkim za wasze nieocenione wsparcie i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia – powiedział Jan Jędrasik.

W przyszłym roku festiwal obchodzić będzie swoją jubileuszową, dziesiątą edycję. Jędrasik zdradził, że planowane są specjalne atrakcje z tej okazji, które uczynią jubileusz niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Mimo że tegoroczna edycja była już niezwykła pod względem frekwencji i bogatego programu, dyrektor podkreślił, że kolejny rok przyniesie jeszcze więcej ekscytujących momentów.

Oprócz klasycznych wydarzeń górniczych, takich jak Szychta szkolna, Karczma Piwna czy Szychta Rodzinna, festiwal wzbogaciły dodatkowe atrakcje, takie jak koncert w Sztygarówce czy Bassbórka. To wyjątkowe połączenie tradycji i nowoczesności sprawiło, że festiwal stał się nie tylko okazją do przypomnienia historii górnictwa, ale także miejscem spotkań i zabawy dla wszystkich pokoleń.

Marta Wróbel, zastępca dyrektora Starej Kopalni, podkreśliła znaczenie współpracy między samą kopalnią, miastem Wałbrzych i lokalną społecznością. Festiwal tradycji górniczych to wydarzenie, które angażuje nie tylko pracowników kopalni, ale także całe miasto i jego mieszkańców.

- Festiwal tradycji górniczych organizuje Stara Kopalnia, miasto Wałbrzych i nasi niezastąpieni Gwarkowie. To wspólne przedsięwzięcie, które umacnia więzi społeczności lokalnej i promuje dziedzictwo górnicze w sposób, który przyciąga coraz więcej osób – powiedziała Marta Wróbel.

Wnioski z tegorocznego festiwalu są jednoznaczne – tradycja górnicza ma wciąż silne miejsce w sercach społeczności, a Stara Kopalnia odgrywa kluczową rolę w jej zachowaniu i promocji. Z niecierpliwością oczekujemy jubileuszowej edycji i kolejnych lat pełnych fascynujących wydarzeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto