Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 11.02.2024. Co działo się w Wałbrzychu. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wałbrzycha, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.02 a 10.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Sokołowsku dobiega końca remont grobowca dr Hermanna Brehmera! Zamontowano tam już bramę!”?

Przegląd tygodnia: Wałbrzych, 11.02.2024. 4.02 - 10.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Sokołowsku dobiega końca remont grobowca dr Hermanna Brehmera! Zamontowano tam już bramę!

W Sokołowsku, w gminie Mieroszów, dobiega końca odbudowa grobowca dr Hermanna Brehmera.
Ostatnio zainstalowano tam bramę – kratę.

📢 Studniówka 2024 wałbrzyskiego „Mechanika”. Bawiono się w Hotelu Maria. Zobaczcie zdjęcia!

Studniówka 2023 w Zespole Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu już za nami. W tym roku maturzyści oraz grono pedagogiczne popularnego „Mechanika” bawili się w Sali Balowej kompleksu Hotelu Maria w Wałbrzychu.

📢 Osiedle Panorama Biały Kamień przy ul. Ludowej w Wałbrzychu jeszcze urośnie? To największa inwestycja mieszkaniowa - Zdjęcia i wizualizacje

Osiedle Panorama Biały Kamień przy ul. Ludowej w Wałbrzychu zdaje się być na początku 2024 roku ukończone, choć pięć lat temu grunty te tonęły w gruzach po wyburzeniu Euro Ogrodu. Nic bardziej mylnego. Sześć 4-piętrowych budynków, w których już można kupować mieszkania, to zaledwie cząstka z tego, co zaplanował cierpliwy i skrupulatny legnicki inwestor.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 11.02.2024: 4.02-10.02.2024 Wałbrzych: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wałbrzychu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najkrótsze ulice w Wałbrzychu: Ulica Drohobycka - mało kto ją zna, ale wszyscy tam byli! Zdjęcia

Najkrótsze ulice Wałbrzycha liczą po kilka budynków mieszkalnych, a czasem nawet ani jednego. Tak właśnie jest z ulicą Drohobycką w Wałbrzychu. O tym, gdzie jej szukać wiedzą nieliczni, ale każdy był tam przynajmniej raz. Zobaczcie zdjęcia tego zakątka.

📢 Alejka im. Księżnej Daisy w Wałbrzychu? Ten urokliwy zakątek już powstał. Gdzie? Zobaczcie zdjęcia

Wałbrzych ma niedaleko zamku Książ Aleję Rodziny Hochbergów, a dzięki rozbudowie uczelnianego kampusu Akademii Nauk Stosowanych powstała urokliwa alejka parkowa. Jest pomysł, by jej nazwa honorowała ostatnią mieszkankę wałbrzyskiego zamku, która ostatnie lata życia spędziła w willi na terenie parku. Przy niej właśnie biegnie nowa alejka.

📢 Studniówka 2024 Wałbrzych: IV Liceum Ogólnokształcące - pamiętny bal w Hotelu Maria - zobaczcie zdjęcia!

Studniówka 2024 IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu już za nami. W tym roku 75 maturzystów z pięciu klas wraz z gronem pedagogicznym i osobami towarzyszącymi bawiło się w sali Pałac kompleksu Hotelu Maria w Wałbrzychu. Zobaczcie zdjęcia z rozpoczęcia tej niezapomnianej imprezy.

📢 75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu: Będzie zjazd absolwentów na luzie - jest termin! Co z balem? - zdjęcia

W 2024 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu obchodzi 75-lecie istnienia. Absolwenci i dyrekcja "różowej szkoły" wybrali formułę dla obchodów rocznicowych, a także wskazali ich termin. Komu marzy się bal też nie będzie zawiedziony! Oto szczegóły. Przypominamy też tradycyjnie zdjęcia ze zjazdu z okazji 70-lecia.

📢 Wałbrzyscy Sybiracy pamiętają o rocznicy. Wspomnienie początku masowej deportacji ludności polskiej - zdjęcia

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku sowieccy okupanci na Kresach Wschodnich rozpoczęli masowe deportacje ludności polskiej na Syberię i do Kazachstanu. Ich majątki rozgrabiono i przeznaczono na kołchozy. Tak rozpoczęła się ich walka o przetrwanie na tej Nieludzkiej Ziemi. Dlatego też każdego roku, 9 lutego przed pomnikiem Syberyjskiej Golgoty Wschodu w Wałbrzychu upamiętniana jest ta ważna data ku pamięci zmarłych i żyjących Sybiraków. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania w 2024 roku.

📢 Studniówka 2024 Wałbrzych: IV Liceum Ogólnokształcące - polonezy klas - zobaczcie zdjęcia!

Studniówka 2024 IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu już za nami. W tym roku 75 maturzystów z czterech klas wraz z gronem pedagogicznym i osobami towarzyszącymi bawiło się w sali Pałac kompleksu Hotelu Maria w Wałbrzychu. Zobaczcie zdjęcia z polonezów klasowych tej niezapomnianej imprezy.

📢 Protest rolników na Dolnym Śląsku. W Sadach Górnych blokowali rondo, to jeszcze nie koniec ZDJĘCIA

Ogólnopolski protest rolników może trwać nawet 10 dni. Dzisiaj w kilku miejscach Dolnego Śląska rolnicy blokowali ruch uliczny. "Sorry, ale tylko tak będziemy słyszani" - głosiły napisy na transparentach. Zobaczcie zdjęcia z protestów na S3 w Sadach Górnych.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje atrakcyjne nieruchomości na Dolnym Śląsku. Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra, Świdnica - ceny, zdjęcia

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje w lutym 2024 około dwudziestu nieruchomości na terenie całej Polski. Kilka z nich to atrakcyjne tereny w dolnośląskich miastach, a ich ceny nie są wygórowane. Zobaczcie zdjęcia, ceny i szczegóły aktualnych ofert z serwisu https://www.otodom.pl/.

📢 Wałbrzyski Polonez Maturzystów 2024 za nami. 100 licealistów zatańczyło po raz dziewiąty! Zdjęcia

9 lutego 2024, dziewiąty już raz, dekadę po pierwszym Wałbrzyskim Polonezie Maturzystów, stu wałbrzyszan z II, III, ZS nr 5 i 7 oraz Energetyka zatańczyło uroczyście na wałbrzyskim Rynku. Tradycyjnie już inicjatorem tego wydarzenia było II LO, a jego nauczyciele przygotowali choreografię tego barwnego widowiska. Matura za niespełna 90 dni! Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

📢 Uwaga na utrudnienia! Kierowca zjechał na pobocze i uderzył w wiadukt na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu

W piątkowy poranek, 9 lutego około godz. 10 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym zjechał z jezdni i uderzył w wiadukt kolejowy. Na miejscu pracują służby - trwają utrudnienia.

📢 Największa budowa centrum Wałbrzycha ukończona! Tak powstawała hala przy ul. Południowej, a tak wygląda obecnie - zdjęcia

Nowoczesna hala sportowa z centrum dydaktycznym przy ul. Południowej w Wałbrzychu już przeszła odbiory i jej część sportowa już służy studentom. Część edukacyjna przechodzi metamorfozę, wkrótce będzie przypominać... szpital. Halę z kampusem połączyła też urocza nowa alejka przez park. Tak teraz wygląda hala, a tak prezentowała się podczas budowy. Zobaczcie niepublikowane dotąd zdjęcia wnętrza tej dużej inwestycji.

📢 Nadchodzą II Strefowe Targi Pracy w Galerii Victoria: setki miejsc pracy czekają na chętnych!

Nowy Rok - nowe możliwości. Odkryj swoją ścieżkę kariery na Targach Pracy w Wałbrzychu. Wraz z nadejściem nowego roku wielu z nas rozważa zmiany w życiu zawodowym. W tym duchu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” zaprasza na wyjątkowe Targi Pracy, które odbędą się już 23 lutego 2024 roku w Galerii Victoria.

📢 Już za chwilę weekend 9 – 11 lutego. W Wałbrzychu i okolicy przygotowano na te dni sporo wydarzeń.. Zobaczcie gdzie można się wybrać!

Przed nami weekend 89 – 11 lutego 2024 roku. W Wałbrzychu i okolicy, przygotowano na te dni sporo wydarzeń. Nie ma potrzeby nudzić się.

📢 Zatrzymany w Wałbrzychu złodziej ma na koncie...siedemnaście podobnych kradzieży!

W jednym z marketów w wałbrzyskim Śródmieściu pracownicy ochrony przyłapali dzisiaj na kradzieży 67-letniego mężczyznę, i przekazali go wezwanym na miejsce policjantom.
Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że mężczyzna jest seryjnym złodziejem.

📢 Tłusty czwartek 2024. Hity i ceny pączków w cukierniach w Wałbrzychu. Oleńka, Frąckowiak, Świerczyński i Rajewski. Oto, co nam zaserwują

Tłusty czwartek 2024 już, 8 lutego. W cukierniach i piekarniach w Wałbrzychu szaleństwo przed najważniejszym i najtrudniejszym dniem w roku! Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a do usmażenia jest kilkadziesiąt tysięcy pączków, jak podkreślają cukiernicy - w większości metodą tradycyjną. Jakie smaki, hity i jakie ceny za pączki będą w tym roku w Tłusty czwartek w Wałbrzychu w popularnych wałbrzyskich cukierniach? Od 3,7 do 9,5 zł za pączka.

📢 Kawiarnia i wieża widokowa na Chełmcu 100 lat temu. Był tu nawet basen i planowano ośrodek sportów zimowych ZDJĘCIA

Chełmiec (851 m n.p.m) jest po Borowej najwyższym górskim szczytem w powiecie wałbrzyskim. Miejscem lubianym przez miejscowych i turystów, którzy chętnie zaglądają tutaj przez cały rok. Szczyt z ogromnym potencjałem i pechem do inwestycji... Przez ponad 100 lat różne władze miały różne pomysły na temat funkcjonowania tego miejsca. Od kawiarni, poprzez wieżę, schronisko z noclegami na 30 miejsc, ośrodek sportów zimowych oraz basen, który nawet tutaj powstał.

📢 Galeria Victoria w Wałbrzychu liczy w setkach tysięcy złotych utracony zarobek po ewakuacji. Będą konsekwencje dla rodziców?

Galeria Victoria w Wałbrzychu wyliczyła na ponad 200 000 zł utracone korzyści w wyniku ewakuacji galerii 20 stycznia br. Stało się tak po wybryku dwóch 14-letnich uczniów szkół w Wałbrzychu i Świebodzicach, którzy podpalili papier toaletowy w kabinie wc. Dyrektor Galerii przesłał pismo do Kuratorium Oświaty w tej sprawie. A jego treść trafiła do szkół. Domaga się w nim organizacji rozmów i spotkań z uczniami. Czy galeria będzie też żądać zadośćuczynienia od rodziców lub podejmie jakieś inne kroki w tej sprawie?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto